Lokaty

Czy lokaty wciąż są dobrą inwestycją?

Depozyt bankowy, jak inaczej nazywana jest lokata, jeszcze kilka lat temu był jednym z najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy jedynie na ich posiadaniu. Wpłacane na konkretny czas – od kilku do kilkunastu miesięcy, czasem nawet na kilka lat – pieniądze były oprocentowane. To znaczy, że bank niejako za darmo dawał odsetki od posiadanego w banku i nieruszanego kapitału.

Lokaty dzisiaj

Dzisiaj ze względu na bardzo niskie oprocentowania opłacalne są jedynie lokaty, na które wkłada się bardzo znaczące sumy. To oznacza, że nie każdemu będzie się taka inwestycja opłacać, szczególnie w świetle możliwości, jakie dają konta oszczędnościowe. Przeciętny Kowalski, który ma uzbierane kilka tysięcy złotych oszczędności zarobi więcej, gdy odłoży swoje pieniądze do banku, ale na konto, a nie na lokatę. Banki oferują różne rodzaje lokat, m.in. lokatę terminową, walutową, odnawialną, rentierską czy nocną lub strukturyzowaną.

Czy lokaty są wygodne w użytkowaniu?

Wygoda jest w tym wypadku kwestią bardzo umowną i zależy jedynie od naszych oczekiwań. Trzeba jednak liczyć się z niemożnością korzystania z ulokowanego kapitału przed zakończeniem umowy.

Lokata Online Nowe Środki

Santander Consumer Bank

  • Lokata Online Nowe Środki
  • 7,66% na 6 miesięcy w skali roku
  • 7,20% na 12 miesięcy w skali roku
  • od 1 do 36 miesięcy
  • Kwota lokaty od 1 000 zł do 400 000 zł
Złóż wniosek Warunki