Konta oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe – lepsze niż lokata bankowa?

Zdecydowanie chętniej klienci sięgają dzisiaj po konta oszczędnościowe niż po lokowanie pieniędzy – czyli ich zamrażanie – nawet na kilka miesięcy. Zwykle konto oszczędnościowe otrzymujemy „w gratisie” wraz z momentem założenia konta osobistego. Poruszanie się między nimi jest bardzo proste i niczym nieograniczone.

Nieograniczone możliwości konta oszczędnościowego

Pod wieloma względami korzystanie z konta oszczędnościowego i zgromadzonych na nim środków jest łatwiejsze i przyjemniejsze niż w przypadku lokaty. Oprocentowanie na takim koncie jest znacznie wyższe niż na koncie osobistym, dlatego zwykle to tam lądują wszystkie nadwyżki i ekstra pieniądze z konta osobistego. Możliwe jest też zrobienie bezpośredniego przelewu na dowolny cel, ale najczęściej bezpłatnie można zrobić tylko jedną taką transakcję w miesiącu.

Jak szukać dobrego konta dla swoich oszczędności?

Dzisiaj jest to bardzo proste – wystarczy poszukać aktualnego rankingu najlepszych ofert banków przez Internet. Zestawienia zwykle pokazują nie tylko zalety, ale również dodatkowe okoliczności i wymogi banków do ich założenia.

Konto oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

  • oprocentowanie nowych środków do 200 000 PLN 5% przez 62 dni
  • brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta
  • brak opłat za pierwsze polecenie przelewu wewnętrznego w miesiącu kalendarzowym
Złóż wniosek Warunki