Ubezpieczenia komunikacyjne

Co powinniśmy wiedzieć o ubezpieczeniach komunikacyjnych?

Posiadanie samochodu wiąże się z koniecznością zawierania obowiązkowych ubezpieczeń w razie kolizji czy poważniejszego wypadku, a także innych sytuacji, w których główną rolę odgrywa pojazd. Ubezpieczenie komunikacyjne dotyczy wszystkich pojazdów, jakie poruszają się po drogach, a więc samochodów osobowych i ciężarowych, ale też przyczep – towarowych, kempingowych i innych.

Obowiązkowe i nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne

Każdy kierowca ma prawny obowiązek ubezpieczenia swojego samochodu od odpowiedzialności cywilnej – to tak zwane OC. Wyliczane jest ono indywidualnie dla każdego pojazdu oraz jego kierowcy. Uruchamiane jest w przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego. Trzeba tu wspomnieć, że obowiązkiem kierowcy jest też dopilnowanie, aby zarejestrowanie nowego samochodu i ubezpieczenie go odbyło się tego samego dnia. Spóźnienie może spowodować nałożoną odgórnie karę finansową. Istnieją dodatkowe ubezpieczenia pojazdu i podróżujących pojazdem, jednak nie są już obowiązkowe. Chodzi tu o AC, czyli assistance oraz NNW – następstwo nieszczęśliwych wypadków.

Jak szukać dobrych ofert ubezpieczeń komunikacyjnych?

Ofert dzisiaj nie brakuje, jednak aby znaleźć najkorzystniejszą, wystarczy wpisać odpowiednie parametry w wyszukiwarce ubezpieczeń komunikacyjnych. Najczęściej taki portal gromadzi oferty najlepszych ubezpieczalni.

Ubezpieczenia komunikacyjne

Link4

  • Ubezpieczenie już od 338 zł!
  • Pomoc drogowa średnio w 30 minut
  • Pakiet OC z samochodem zastępczym i Assistance Opony
Złóż wniosek Warunki