Leasing

Leasing – nie tylko na samochód?

Obecnie z leasingu – różnego rodzaju – korzystają w zasadzie wszystkie istniejące na rynku firmy, bez względu na branżę, w obrębie której się poruszają. Dlaczego leasing jest tak korzystnym produktem finansowym i z czym się wiąże?

Co można wziąć w leasing?

Tak naprawdę firma może pozwolić sobie na leasingowanie dosłownie wszystkiego, co zostanie jej zaoferowane – od sprzętu, wyposażenia biura, hali produkcyjnej czy magazynu po samochody i nieruchomości. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim to, że po zakończeni leasingu możesz po prostu oddać zużyte przedmioty czy urządzenia i wziąć nowe, na korzystnych warunkach. Dzięki temu firma zawsze działa w najlepszych możliwych warunkach.

Dwa rodzaje leasingu

W sferze finansowej wymieniamy dwa podstawowe rodzaje leasingu: jeden to finansowy, drugi to operacyjny. W przypadku leasingu finansowego podatek VAT płacony jest wraz z pierwszą ratą zobowiązania. Do kosztów uzyskania przychodu będą wtedy wrzucone jedynie odsetki. W leasingu operacyjnym do kosztów wrzucana jest cała rata, a VAT naliczany jest stopniowo.

Leasing samochodów dla firm

Alior Leasing

  • Kwota finansowania: od 10.000 zł – brak ograniczeń
  • Okres spłaty: do 84 m-cy
  • Wkład własny: od 0% dla stałych Klientów przy pojazdach do 3,5 t, dla pojazdów nowych i do 3 lat do 200 tys. PLN 1%
  • Dla kogo - spółki prawa handlowego, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, rolnicy
Złóż wniosek Warunki