Konta oszczędnościowe – lepsze niż lokata bankowa? Zdecydowanie chętniej klienci sięgają dzisiaj po konta oszczędnościowe niż po lokowanie pieniędzy – czyli ich zamrażanie – nawet na kilka miesięcy. Zwykle konto oszczędnościowe otrzymujemy „w gratisie” wraz z momentem założenia konta osobistego. Poruszanie się między nimi jest bardzo proste i niczym nieograniczone. Nieograniczone możliwości konta oszczędnościowego Pod wieloma względami korzystanie z konta oszczędnościowego i zgromadzonych na nim środków jest łatwiejsze i przyjemniejsze niż w przypadku lokaty. Oprocentowanie na takim koncie jest znacznie wyższe niż na koncie osobistym, dlatego zwykle to tam lądują wszystkie nadwyżki i ekstra pieniądze z konta osobistego. Możliwe jest też zrobienie bezpośredniego przelewu na dowolny cel, ale najczęściej bezpłatnie można zrobić tylko jedną taką transakcję w miesiącu. Jak szukać dobrego konta dla swoich oszczędności? Dzisiaj jest to bardzo proste – wystarczy poszukać aktualnego rankingu najlepszych ofert banków przez Internet. Zestawienia zwykle pokazują nie tylko zalety, ale również dodatkowe okoliczności i wymogi banków do ich założenia.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

 • Wybierz elastyczne konto oszczędnościowe
 • Przez Internet, najwygodniej dla Ciebie
 • 0,6% w skali roku przez 2 miesiące do 200 tys. zł
 • 0,5% dla nadwyżki od 200 000 zł do 400 000 zł
 • Bezpłatne

eKonto oszczędnościowe

mBank

 • wypłaty bez utraty odsetek
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 1 bezpłatny przelew internetowy w złotówkach miesiącu

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma on charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje, w tym warunki i opłaty związane z rachunkiem eKonto oszczędnościowe znajdują się na stronie https://www.mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/ekonto-oszczednosciowe/ oraz w Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku.

Złóż wniosek Warunki

Rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank

 • atrakcyjne oprocentowanie promocyjne dla nowych środków 0,80%1 do kwoty 100 000 zł
 • oprocentowanie promocyjne dla wszystkich środków do 0,30%2 powyżej 200 000 zł
 • bez minimalnej wpłaty
 • wpłaty i wypłaty w dowolnym momencie bez utraty odsetek

Oprocentowanie standardowe środków zgromadzonych na Rachunku oszczędnościowym jest zmienne. Zasady zmiany opisane w Regulaminie otwierania i prowadzenia rachunku oszczędnościowego dla osób fizycznych Santander Consumer Bank S.A.
1 Oprocentowanie promocyjne w ramach promocji "Nowe środki w lepszej cenie" jest stałe, obowiązuje od 01.03.2021 do 05.05.2021. Zasady promocji zawarte są w Regulaminie promocji "Nowe środki w lepszej cenie".
2 Oprocentowanie promocyjne środków jest stałe, obowiązuje do 31.03.2021. Zasady promocji zawarte są w Regulaminie Promocji "Ciesz się z nami Oszczędnościami - edycja II".

Złóż wniosek Warunki