Konta oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe – lepsze niż lokata bankowa?

Zdecydowanie chętniej klienci sięgają dzisiaj po konta oszczędnościowe niż po lokowanie pieniędzy – czyli ich zamrażanie – nawet na kilka miesięcy. Zwykle konto oszczędnościowe otrzymujemy „w gratisie” wraz z momentem założenia konta osobistego. Poruszanie się między nimi jest bardzo proste i niczym nieograniczone.

Nieograniczone możliwości konta oszczędnościowego

Pod wieloma względami korzystanie z konta oszczędnościowego i zgromadzonych na nim środków jest łatwiejsze i przyjemniejsze niż w przypadku lokaty. Oprocentowanie na takim koncie jest znacznie wyższe niż na koncie osobistym, dlatego zwykle to tam lądują wszystkie nadwyżki i ekstra pieniądze z konta osobistego. Możliwe jest też zrobienie bezpośredniego przelewu na dowolny cel, ale najczęściej bezpłatnie można zrobić tylko jedną taką transakcję w miesiącu.

Jak szukać dobrego konta dla swoich oszczędności?

Dzisiaj jest to bardzo proste – wystarczy poszukać aktualnego rankingu najlepszych ofert banków przez Internet. Zestawienia zwykle pokazują nie tylko zalety, ale również dodatkowe okoliczności i wymogi banków do ich założenia.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

Getin Bank

  • Oszczędzaj dla pięknych wspomnień
  • 6% w skali roku do 400 000 zł
  • Dla Nowych Środków na 3 miesiące
  • Oferta dla Klientów, którzy mają konto osobiste i udzielą zgód marketingowych
  • Obowiązuje w dniach 11.06.2022 - 30.06.2022
Złóż wniosek Warunki